Mieszkańcy, a zwłaszcza rolnicy z gminy Sępólno Krajeńskie obchodzili Święto Plonów 2 września 2023 r. w Piasecznie. Msza święta polowa oraz część oficjalna uroczystości obyła się na boisku sportowym. Przemarsz barwnego korowodu z orkiestrą dętą, pocztami sztandarowymi, powozami ze starostami dożynek, dziećmi z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie z gaikiem, przedszkolakami z wychowawcami i rodzicami, paniami z kół gospodyń wiejskich z wieńcami, gospodyń z owocami, samorządowcami, mieszkańcami i gośćmi zainaugurował świętowanie. Po mszy starostowie dożynek wręczyli bochen chleba burmistrzowi i przewodniczącemu rady gminy Sępólno Krajeńskie, którzy następnie rozdzielili go wszystkim obecnym.

Obchody uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, zespół Modraki i Lutowianie. Uczestnicy mogli pokosztować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, zaopatrzyć się w wyroby rękodzielnicze, produkty lokalne. Najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżki bryczką, z dmuchanych zamków, strefy animacji dla najmłodszych.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA częstowała odwiedzających nasze stoisko zupą gulaszową. Co najmniej 100 osób poinformowanych zostało o działaniach LGD.

By admin