Zamarte w gminie Kamień Krajeński było gospodarzem powiatowo – gminnego święta plonów. Dożynki rozpoczęły się w sobotę 2 września mszą świętą dziękczynną w Sanktuarium Matki Szkaplerznej w Zamartem. Po mszy korowód dożynkowy udał się na boisko Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów.  Starostowie dożynek wręczyli bochen chleba staroście sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi i burmistrzowi gminy Kamień Krajeński Wojciechowi Głomskiemu, który tradycyjnie został rozdzielony pomiędzy wszystkich gości.
Po krótkich wystąpieniach wręczono wyróżnionym rolnikom z terenu powiatu dyplomy i podziękowania.
Obchodom towarzyszyła wystawa wieńców dożynkowych, przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
Oprócz tego, dostępna była strefa gastro z napojami, grillem, dmuchane zamki, animacje i konkursy dla dzieci. W strefie wystawców pojawili się sprzedawcy miodów, rękodzieła, balonów, zabawek. Można było również zobaczyć sprzęt rolniczy. Każdy chętny mógł przyodziać urocze wianki, wyplatane przez instruktorki wiejskich świetlic i ośrodka kultury.
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA częstowała zgromadzonych drożdżówką, chlebem ze smalcem i zupą gulaszową. Co najmniej 100 osób poinformowanych zostało o działaniach LGD.

By admin