Kolejne cztery metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki trafiły do wszystkich gmin powiatu sępoleńskiego. Każda gmina ustawiła je w ogólnodostępnych miejscach, co ma zachęcać wszystkich do zbierania nakrętek, których sprzedaż wesprze cele charytatywne. Na terenie gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania NASZA KRAJNA stoi już 12 czerwonych serc. Pojemniki są duże, stabilne i koloru czerwonego, każdy pomieści aż 160 kg plastikowych nakrętek. 
Nowe pojemniki pojawiły się w: Sitnie przy sklepie, w Płociczu naprzeciwko sklepu w Zalesiu przy szkole podstawowej oraz w Zabartowie koło kościoła przy sklepie. Osobami do kontaktu w sprawie zbiórek są sołtysi poszczególnych miejscowości, a w Zalesiu Dyrektor szkoły podstawowej. 
Akcje zbierania nakrętek to popularna i efektywna forma niesienia pomocy innym. Zbieranie nakrętek to oprócz niesienia pomocy także nauka segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych.
Jednocześnie bardzo prosimy o zapewnienie estetyki miejsca, gdzie usytuowane są kosze na nakrętki. Nie pozostawiajmy toreb z nakrętkami wokół koszy. Wrzucenie nakrętek do pojemnika zajmuje tylko chwilę. Wspólnie zadbajmy o to, żeby była to wizytówka naszych miejscowości.
Liczymy na to, że wielu z Was przyłączy się do akcji charytatywno-ekologicznej i szybko będzie wypełniać serca dla tych, którzy tego potrzebują. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *