Stowarzyszenie NASZA KRAJNA  zorganizowało dwudniowe warsztaty kulinarne w dniach 25-26 maja 2022 roku, w których udział wzięli uczniowie profilu gastronomicznego z CKZiU Więcbork, w tym uczennice z Ukrainy oraz uczniowie z sąsiedzkiego LO w Więcborku. W warsztatach, które odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, wzięło udział 17 osób. Uczestnicy warsztatów przygotowali pod okiem doświadczonego kucharza Pana Piotra dania mięsne takie jak: forszmak myśliwski, pasztety z dziczyzną, zrazy z dziczyzny, karkówkę oraz polędwiczki wieprzowe z sosem chrzanowo-koperkowym. Młodzież pod opieką wychowawców  przyrządziła drożdżówkę z rabarbarem, pieczone pierogi z serem, tartę ze śliwkami, kaszę manną z sosem oraz naleśniki twarogowe z sosem truskawkowym, a także kompot z rabarbaru.
Ponadto uczniowie przygotowali sałatkę z buraków pieczonych, ziemniaki pieczone z kolendrą, tartę ze szparagami, naleśniki ze szpinakiem, placki ziemniaczane z dipami, bułeczki czosnkowe oraz zieloną zupę z młodych liści.
Drugiego dnia młodzież zaprosiła swoich kolegów oraz dyrekcję obu szkół wraz z nauczycielami szkoły na prezentację połączoną z degustacją potraw przygotowanych podczas dwudniowych warsztatów. Było to już kolejne spotkanie młodych kucharzy z dziczyzną w tle, a dla ich kolegów możliwość degustacji przyrządzonych podczas warsztatów dań.
Warsztaty otworzył Prezes Stowarzyszenia NASZA KRAJNA wraz z Dyrektorem CKZiU w Więcborku.
Swoją obecnością zaszczyciły nas również Pani Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego –  Elżbieta Siemiątkowska oraz Pani Aleksandra Szulc – Sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy, która przybliżyła uczestnikom warsztatów tradycje oraz zwyczaje łowieckie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *