LGD NASZA KRAJNA

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

CYKL SPOTKAŃ PODSUMOWUJĄCYCH WDRAŻANIE LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU
01.07.2015Zgodnie z założeniami podczas sześciu spotkań (po dwa spotkania w każdej gminie wchodzącej w skład Lokalnej Grupy Działania) zaprezentowaliśmy efekty wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Poniżej znajduje się prezentacja wykorzystana podczas spotkań.
Prezentacja efekty wdrażania:


WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NASZA KRAJNA 15 LIPIEC 2015 R.

Zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA serdecznie zaprasza członków stowarzyszenia na Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 15 lipca 2015 r. (środa) o godz. 15.30 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro sala konferencyjna.
Proponowany porządek obrad:


1. Powitanie.
2. Wybór Przewodniczącego zebrania i Sekretarza.
3. Stwierdzenie quorum.
4. Przedstawienie porządku obrad.
5. Przedstawienie zmian w statucie Stowarzyszenia NASZA KRAJNA.
 - podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w statucie Stowarzyszenia NASZA KRAJNA
6. Wolne wnioski.
7. Zakończenie.

Z uwagi na ważność podejmowanych decyzji oraz wymaganą przy zmianie obszaru Lokalnej Grupy Działania przez statut stowarzyszenia co najmniej 50% obecność, prosimy wszystkich członków stowarzyszenia o przybycie na spotkanie.

CYKL SPOTKAŃ PODSUMOWUJĄCYCH WDRAŻANIE LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU


Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza na cykl spotkań podsumowujący wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju  w latach 2009-2015. Celem spotkań będzie prezentacja efektów realizacji strategii  oraz przybliżenie tzw. „dobrych praktyk” czyli przykładów projektów zrealizowanych na terenie gmin Sępólno Krajeńskie, Sośno i Więcbork.
Spotkania odbędą się w następujących miejscach i terminach:
18-06-2015 17:00 Sośno; Gminny Dom Kultury.
19-06-2015 16:00 Sępólno Krajeńskie;  Centrum Aktywności Społecznej.
22-06-2015 17:00 Wielowicz; Świetlica Wiejska.
24-06-2015 16:00 Wałdowo; Wiejski Dom Kultury.
25-06-2015 16:00 Więcbork; Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sala Krajeńska.
29-06-2015 16:00 Sypniewo; Remiza OSP.
Plan ramowy spotkań:
1. Efekty wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA
2. Dobre praktyki realizacji przedsięwzięć w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia telefonicznie pod nr 531089577 lub na adres mail biuro@naszakrajna.org


UWAGA


Informujemy, że biuro Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA w dniu 05.06.2015 r. będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy!

V PIKNIK LEADER W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM STEPOL NAD JEZIOREM BACHOTEK
30 MAJ 2015 R.W sobotę 30 maja 2015 r. Stowarzyszenie NASZA KRAJNA uczestniczyło w V Pikniku Leader organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Pojezierze Brodnickie” - zeszłorocznego zwycięzcę pikniku. Wczesnym rankiem w doborowym towarzystwie: pań z koła hafciarskiego „Igłą Malowane” z wyczarowanymi igłą i nitką arcydziełami, państwa Walczaków z rzeźbami, p. Wiesią Szyling, która przygotowała poczęstunek (który okazał się tak skuteczny jak magiczny napój, przygotowywany przez druida w galijskiej wiosce) oraz ekipą zorganizowaną przez p. Stanisława Piłkę w składzie Magdalena Piłka, Adrianna Kozek, Paweł Piłka, Wojciech Łoś, Przemysław Plutka, Kamil Dziamecki, Szymon Młodzik, Maciej Feder,  wyruszyliśmy do powiatu brodnickiego. Na miejsce pikniku dojechaliśmy z przygodami. Podczas podróży, około 100 m przed autokarem spadł na drogę, potężny konar, tarasując przejazd. W ramach treningu przed zmaganiami w turnieju nasz zespół odblokował trasę usuwając gałąź z jezdni. Piknik odbył się w ośrodku wczasowym nad jeziorem Bachotek. Organizatorzy zaproponowali następujące konkurencje: wyciskanie brukselki, skok barana na odległość, narty Bolka, rzut logbookiem, transport wymienny, bieg w worku chłopskim. Zespół reprezentujący naszą Lokalną Grupę Działania okazał się bezkonkurencyjny w skoku barana na odległość, transporcie wymiennym, biegu w workach chłopskich, w pozostałych konkurencjach zajmując wysokie miejsca co w efekcie dało zwycięstwo w klasyfikacji łącznej. Oznacza to, że w przyszłym roku będziemy gościć na Krajnie reprezentantów Lokalnych Grup Działania z całego województwa. W przerwach między zawodami można było spróbować tradycyjnych, lokalnych potraw przygotowanych przez poszczególne grupy, obejrzeć rękodzieło. LGD „Bory Tucholskie” pokazywało jak młócić zboże za pomocą cepów, jak wyrabiać ręcznie masło. Czas umilały także występy artystyczne zespołów ludowych.
Wszystkim, którzy reprezentowali nasz region, pomagali w obsłudze stoiska serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się p. Stanisławowi Piłce za perfekcyjne wyselekcjonowanie i przygotowanie drużyny no i oczywiście samym zawodnikom za zaangażowanie, nieustępliwość i żelazną kondycję.
Zdjęcia z pikniku dostępne w dyiale Geleria.

DZIEŃ MATKI

JASTRZĘBIEC 23 MAJ 2015 R.


Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębcu zaprosiły nas na Powiatowe Obchody Dnia Matki. Skorzystaliśmy z okazji by złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom. Trud włożony w opiekę i wychowanie dziecka  wymaga nieprzeciętnych umiejętności, cierpliwości i niewyczerpanych pokładów siły. Nagrodą za ten trud jest możliwość obserwowania rozwijających się i rosnących dzieci i możliwość kształtowania ich charakterów. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA, aby uświetnić ten uroczysty dzień poczęstowała uczestników tortem.
TARGI TURYSTYCZNO-OGRODNICZE „LATO NA WSI” W MINIKOWIE
10 MAJ 2015 R.


Jak zwykle na początku maja w Minikowie odbyły się Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi 2015”. Pomimo chwilami niesprzyjającej pogody, wydarzenie przyciągnęło wielu ludzi. Impreza ma już swoją markę w regionie i dlatego jest chętnie odwiedzana przez wystawców, a odwiedzający mogą zaopatrzyć się w rośliny ozdobne i owocowe, wyroby rękodzielnicze, skosztować regionalnych tradycyjnych potraw i zapoznać się z planowanymi na sezon wakacyjny atrakcjami w regionie. Stoisko prezentujące obszar Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zostało przygotowane wspólnie z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Sępólnie Krajeńskim, Studio Ceramiki i Sztuki Użytkowej działające w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, paniami z koła hafciarskiego „Igłą Malowane”, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie oraz gospodarstwem agroturystycznym Danuty i Krystiana Wańke z Iłowa.
Targi w Minikowie wiążą się również z rozstrzygnięciami w konkursach. W XV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów” w kategorii produktów regionalnych pochodzenia zwierzęcego - podkategoria: produkty i przetwory mięsne I nagrodę otrzymał pan Roman Olszewski z Suchorączka za kiełbasę jałowcową.
III miejsce w konkursie gastronomicznym zajęła zupa grzybowa i zrazy myśliwskie przygotowane przez państwo Wiesławę i Władysława Szylingów PPUH Hurt-Trans KAWIKO z Więcborka.
Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów!
Zdjęcia z targów dostępne w dziale Galeria.

INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO
W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM ORAZ DNI FUNDUSZY EUROPEJSKICH
9 MAJ 2015 R.W dniu 9 maja 2015 r. na Rynku Nowomiejskim w Toruniu miało miejsce otwarcie Sezonu Turystycznego w naszym województwie. Tym razem impreza połączona była z atrakcjami przygotowanymi na Dni Funduszy Europejskich. Instytucje i organizacje, które otrzymały dotacje z funduszy Unii Europejskiej prezentowały zainteresowanym efekty realizacji swoich projektów. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA wspólnie z Urzędem Marszałkowskim promowała Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i idee jakie mu przyświecają. Na stoisku mieliśmy zatem rękodzieło: rzeźby pana Józefa Walczaka,  panie z koła hafciarskiego „Igłą Malowane” prezentujące haftowane obrusy, biżuterię, serwetki, ozdoby oraz panie z Klubu Seniora „Atłasek”, które z wełny tworzą niesamowite ozdoby, nie tylko świąteczne, maskotki oraz wyszywają haftem krzyżykowym obrazy. Na naszym wspólnym, dofinansowanym ze środków Urzędu Marszałkowskiego stoisku można też było dokonać degustacji lokalnych, związanych z Krajną potraw. Oprócz tradycyjnego chleba ze smalcem z dziczyzny i ogórkiem kiszonym były też wędliny i pasztet z dziczyzny, a na ciepło kociołek myśliwski (gulasz z dziczyzny), oraz bigos na dziczyźnie. Na deser można było posmakować kucha drożdżowego lub żyda. W obsłudze stoiska pomagały nam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wałdowie oraz Pani Joanna Kucz z Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pogoda dopisała więc frekwencja była nadspodziewana.
Fotorelację z imprezy można zobaczyć w dziale Galeria.

Zaproszenie z LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk"


Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Muzeum Ziemi Krajeńskiej zapraszają mieszkańców regionu na doroczną imprezę plenerową „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy” 24 maja 2015 r. na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią."Kultura w szczerym polu" 23-24 maj 2015 r.  
Zapraszamy na Jubileusz Studia Ceramiki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskiem

I Powiatowe Promocyjne Targi Ogrodniczo-Rolnicze w Sypniewie
26 kwiecień 2015 r.


I Powiatowe Promocyjne Targi Ogrodniczo-Rolnicze w Sypniewie zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie okazały się frekwencyjnym sukcesem. Na terenie ZS CKR Sypniewo zaprezentowało swoje stoiska wielu wystawców związanych z ogrodnictwem, rolnictwem, turystyką wiejską, rękodziełem oraz pasjonatów lokalnych kulinariów. Nie mogło zabraknąć także Kół Gospodyń Wiejskich zachęcających do degustacji przygotowanych przez siebie specjałów. Amatorzy biegania i spacerów nordic walking mogli się zmierzyć w zawodach na trasie Dookoła Wilczych Jarów.
Na naszym stoisku odwiedzający mogli posilić się swojską grochówką.


Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.


Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” i Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią
ZAPRASZA WYSTAWCÓW na majową imprezę „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”


W niedzielę, 24.05.2015 r. na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle nad Notecią odbędzie się plenerowa impreza „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”, będąca połączeniem dwóch kulturalnych wydarzeń: Jarmarku świętego Wawrzyńca oraz Konkursu Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”. Podczas imprezy odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą turystyczn  ? regionu, zasmakować lokalnego jadła, spotkać się z wytwórcami rękodzieła oraz poznać lokalnych artystów. Dla wystawców impreza stanowi zaś idealną okazję do bezpośredniego kontaktu  z klientem. Daje możliwość szerokiej promocji własnych wyrobów, produktów, usług.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.fundacja-krajna-paluki.pl/index.php/aktualnosci-pkip/47-aktualnosci/1439-dla-krajny-i-paluk-wawrzyniec-kucharzy-zapraszamy-wysta wcow.html

Szkolenie online pt. "Jak skutecznie prowadzić archiwum społeczne"


Poniżej treść e-maila i zaproszenie od
Fundacji Ośrodek KARTA.
Szanowni Państwo,

przesyłamy w załączniku zaproszenie na szkolenie online pt. "Jak skutecznie prowadzić archiwum społeczne", które Fundacja Ośrodka KARTA organizuje dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zgłaszać się można do 12 kwietnia 2015, za pomocą formularza aplikacyjnego  http://archiwa.org/as_szkolenia_online.php?&menu2=Formularz

Archiwa społeczne to najczęściej inicjatywy oddolne powstające przy fundacjach i stowarzyszeniach – grupach pasjonatów, stowarzyszeniach lokalnych, organizacjach kombatanckich. Gromadzą fotografie, spisane wspomnienia, nagrane relacje, dokumenty życia społecznego, rzadziej – przedmioty i pamiątki materialne. Zachowują świadectwa życia codziennego, lokalną historię, jednostkowe losy. Dokumentują te obszary, których najczęściej nie uwzględnia archiwistyka państwowa. Archiwa te są miarą społeczeństwa obywatelskiego. W przeciwieństwie do archiwów państwowych archiwa społeczne muszą aktywnie pozyskiwać zbiory. W tym celu organizują akcje społeczne, wystosowują apele do społeczności, zwracają się do osób prywatnych. Partycypacyjny charakter ma nie tylko sposób tworzenia zbiorów, ale także ich opisywania, np. starsi członkowie społeczności pomagają identyfikować miejsca, ludzi, zdarzenia utrwalone na historycznych fotografiach. Społeczeństwo obywatelskie w takim ujęciu to społeczeństwo odpowiedzialne za ochronę zasobów kulturowych, utrwalanie lokalnej historii, świadome traktowanie pamiątek, które mogą przyczynić się do lepszego poznania własnej tożsamości.


28 MARZEC 2015 r.
KRAJEŃSKIE STOŁY WIELKANOCNE


W sobotę 28 marca br. odbyły się kolejne Krajeńskie Stoły Wielkanocne. Tym razem spotkaliśmy się w hali „Krajna Arena” w Sępólnie Krajeńskim. Tradycyjnie już Koła Gospodyń Wiejskich, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku przygotowały mnóstwo przepysznych tradycyjnych dań i potraw związanych okresem wielkanocnym. Nasze stoisko prezentowaliśmy wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Więcborka oraz p. Agnieszką Lach z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. Degustacji towarzyszyły inne atrakcje min. wystawa ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez lokalnych twórców.
Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.

26 -27 MARZEC 2015 r.
WARSZTATY KULINARNE "POST I ŚWIĘTA WIELKANOCNE NA KRAJNIE”, MLKS KRAJNA, UL. CHOJNICKA 19, SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE


Z czasem postu i Świętami Wielkanocnymi wiąże się ściśle zwyczaj przygotowywania i spożywania specjalnie przygotowywanych potraw. Upływające wieki i ewolucja w obyczajach jak i w zwyczajach kulinarnych zmodyfikowała, ale nie zmarginalizowała tradycji związanych z okresem Wielkiej Nocy. Obecnie wiedza o znaczeniu i symbolice obyczajów, tak kulturowych jak i kulinarnych zanika. Warsztaty miały na celu nie tylko wykonanie określonej ilości wybranych potraw, ale przede wszystkim odsłonięcie ich w kontekście historycznym i kulturowym. Warto kultywować obyczaje, które gromadzą ludzi przy wspólnym stole wprowadzając pokojowy, uroczysty i radosny nastrój. W trakcie warsztatów wykonano potrawy z ryb np. śledź w śmietanie, dorsz w sosie śmietanowym, śledź w zalewie octowej. Nie zabrakło również potraw z dziczyzny: forszmak staropolski, gulasz z dziczyzny, pasztet z dziczyzny, pieczony udziec z dzika.  

Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.

Warsztaty kulinarno-dekoracyjne "Ryby w diecie postnej na Krajnie",
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
10-11 marzec 2015 r.


Kolejne warsztaty kulinarne organizowane przez LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA odbyły się w CKZiU w Więcborku. Zgodnie z obietnicą daną wyjątkowo złaknionej wiedzy zawodowej z dziedziny kulinarnej młodzieży wróciliśmy do Więcborka z programem warsztatów poświęconym rybom. Tym razem młodzież pod czujnym okiem kucharza Piotra Skibickiego przygotowała między innymi dorsza w sosie śmietanowo-grzybowym, pstrąga faszerowanego, filety z pstrąga w migdałach, dorsza w cieście piwnym oraz śledzia wędzonego. W drugim dniu państwo Irena i Jan Bagrowscy ze Ślesina uczyli młodzież filetowania karpia. Każdy miał okazję pod okiem profesjonalisty nauczyć się krojenia karpia w taki sposób, żeby pozbyć się ości.
Zdjęcia dostępne w dziale: Galeria


ANKIETA – FUNDUSZE NA ROZWÓJ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA przygotowuje się do ubiegania się o środki finansowe na działania związane z rozwojem obszarów wiejskich w latach 2015 - 2020. W tym celu aktualizowana jest Lokalna Strategia Rozwoju. Wypełniona przez Państwa ankieta posłuży do poznania problemów i potrzeb mieszkańców, które pomogą określić, jakiego rodzaju projekty powinny być finansowane w kolejnych latach. Ankieta jest anonimowa. Dane wprowadzone przez poszczególne osoby będą analizowane jedynie w zbiorczym zestawieniu.

Prosimy o wypełnianie ankiety zamieszczonej w zakładce „ANKIETA i dostarczenie jej do biura stowarzyszenia tradycyjnie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NASZA KRAJNA 30 marzec 2015 R.


Zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA serdecznie zaprasza członków stowarzyszenia na Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 30  marca 2015 roku (poniedziałek) o godz. 15.00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro sala konferencyjna.  Proponowany porządek obrad:

1. Powitanie.
2. Wybór Przewodniczącego zebrania i Sekretarza.
3. Stwierdzenie quorum.
4. Przedstawienie porządku obrad.
5. Przedstawienie sprawozdania z działalności Rady Decyzyjnej za rok 2014.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Rady Decyzyjnej Lokalnej  Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA za okres od 01.01.2014 do 31.12.2014.
6. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej dot. oceny działalności Stowarzyszenia w roku 2014.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Lokalnej  Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA za okres          od 01.01.2014 do 31.12.2014.
7. Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia LGD NASZA KRAJNA za rok 2014.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu Lokalnej Grupy  Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA za okres od 01.01.2014     do 31.12.2014.
8.  Przedstawienie bilansu i sprawozdania finansowego za rok 2014;
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia  NASZA KRAJNA za okres od 01.01.2014 do 31.12.2014;
Podjęcie uchwały w sprawie wyniku finansowego za 2014 rok Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA za okres od 01.01.2014 do 31.12.2014;
Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA za rok 2014.
9.  Przedstawienie zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju LGD NASZA KRAJNA.
Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zmiany zapisów w Lokalnej Strategii Rozwoju LGD NASZA KRAJNA, w  załącznikach do Lokalnej Strategii Rozwoju LGD NASZA KRAJNA.
10.  Wolne wnioski.
11.  Zakończenie.


ZAPRASZAMY NA  BEZPŁATNE WARSZTATY KULINARNE
"POST I ŚWIĘTA NA KRAJNIE"UWAGA!!!

Adresatami warsztatów są właściciele gospodarstw agroturystycznych, punktów gastronomicznych oraz członkowie KGW funkcjonujących na obszarze działania LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA.

Warsztaty odbędą się w dniach 26 - 27 marzec 2015 r. w obiektach MLKS Krajna, ul. Chojnicka 19, Sępólno Krajeńskie. Przygotowane potrawy prezentowane będą na „Krajeńskich Stołach Wielkanocnych”, które odbędą się w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Chojnickiej 19.

Zgłoszenia proszę kierować:
Stowarzyszenie NASZA KRAJNA,
ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Krajeńskie,
mailem : biuro@naszakrajna.org lub telefonicznie 531089577
do dnia 23 marca 2015 r. –  decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

UWAGA

Poniżej przedstawiamy list z Departamentu Rozwoju Obszarów Wiesjkich Urzędu Marszłakowskiego w Toruniu przypominający, iż ostateczny termin składania wniosków o płatność beneficjentów LEADERA to 31.03.2015 r. Złożenie wniosku po tym terminie skutkować będzie odmową refundacji kosztów poniesionych na realizację projektu.
Przypominamy również, że w biurze Stowarzyszenia NASZA KRAJNA można uzyskać nieodpłatną pomoc przy sporządzaniu wniosków o płatność.  

Targi Grune Woche 19.01.2015


Dzięki uprzejmości klastra "Spiżarnia Kujawsko-Pomorska" Stowarzyszenie NASZA KRAJNA obecne było na największych światowych targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujących zwłaszcza specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe. Nasze stowarzyszenie na targach w Berlinie reprezentował Romuald Adamski z Zespołu Pałacowo-Parkowego Sypniewo. Prezentacja bogatej oferty kulinarnej ma na celu zachęcenie turystów z zagranicy do odwiedzenia terenów, na których działa nasza Lokalna Grupa Działania.

Zdjęcia z imprezy dostępne w galerii.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego