LGDNASZAKRAJNA

Idź do spisu treści

Menu główne

AKTUALNOŚCI

                    „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.


Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA współfinansowane jest
ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”

Celem operacji jest realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016 - 2023.23.05.2023 r. 

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza do udziału w projekcie
pn. OD JUNIORA DO SENIORA – Ł
ĄCZYMY POKOLENIA
realizowanego ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” – edycja 2023.

Poszukujemy 25 seniorów (osób po 60 roku życia) oraz 10 osób do 18 roku życia (dzieci i młodzież uczącą się).
JEŻELI JESTEŚ:
- mieszkańcem gminy Kamień Krajeński
- masz ukończone 60 lat lub nie ukończyłeś jeszcze 18 roku życia
ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM PROJEKTU!

W ramach projektu odbywać się będą: warsztaty ogrodnicze, kulinarne, rękodzielnicze, teatralne, imprezy i wyjazdy okolicznościowe, turnieje gier stolikowych oraz prelekcje dotyczące bezpieczeństwa seniorów w sieci i nie tylko.
Gwarantujemy również bezpłatny dowóz uczestników projektu spoza terenu miasta Kamień Krajeński.
Szczegóły i warunki udziału w projekcie opisano w "Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa".

Regulamin  rekrutacji wraz z Formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem:17.05.2023 r.

Walne Zebranie Członków


Na podstawie § 21, ust. 4, zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zaprasza członków stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się
1 czerwca 2023 roku (czwartek) o godz. 16 00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro.

17.05.2023 r.

XXI Targi Turystyczno-Ogrodnicze w Minikowie „LATO na WSI – Święto Smaku i Tradycji”


W dniach 13-14.05.2023 Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował już po raz XXII Targi Turystyczno-Ogrodnicze w Minikowie „LATO na WSI – Święto Smaku i Tradycji”.
Ponad 350 wystawców, oferowało rośliny do ogrodów, tradycyjne kulinaria, rzemiosło i rękodzieło.
Nasz region podczas targów promowało Stowarzyszenie NASZA KRAJNA wspólnie z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Sępólnie Krajeńskim reprezentowanym przez p. Agnieszkę Lach i koło gospodyń wiejskich z Dorotowa.   
Podczas targów
poinformowaliśmy około 100 zainteresowanych o realizowanej przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w promocję oraz budowanie pozytywnego wizerunku Krajny.

04.04.2023 r.

POWIATOWA WYSTAWA KRAJEŃSKICH STOŁÓW WIELKANOCNYCH  –  WIĘCBORK 01.04.2023 R.


W sobotę 1 kwietnia 2023 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku odbyła się Powiatowa Wystawa Krajeńskich Stołów Wielkanocnych. Gospodarzem tegorocznej wystawy była Gmina Więcbork.  Celem uroczystości była promocja kultury i tradycji Świąt Wielkanocnych.
Spotkanie miało charakter wystawy tradycyjnych Krajeńskich Stołów Wielkanocnych połączonej z degustacją lokalnych produktów charakterystycznych dla świąt Wielkiej Nocy. Wystawie stołów towarzyszyła prezentacja ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez lokalnych twórców oraz występy artystyczne dzieci. Wydarzenie miało charakter ogólnodostępny i nieodpłatny. Tradycyjnie już Koła Gospodyń Wiejskich i szkoły ponadpodstawowe czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Więcborka oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Sypniewa przygotowały mnóstwo przepysznych, tradycyjnych dań i potraw związanych ze świętami Wielkanocnymi.
Gminę Kamień Krajeński reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki, gminę Sępólno Krajeńskie  –  Koło Gospodyń Wiejskich z Wałdówka, gminę Więcbork  –  Koło Gospodyń Wiejskich z Suchorączka, a gminę Sośno  –  Koło Gospodyń Wiejskich z Dziedna. Na stołach królowały jajka pod wieloma postaciami, sałatki warzywne, rybne, pasztety, pieczenie mięsne, biała kiełbasa, żurek, galaty, a ze słodkości baby wielkanocne, mazurki, serniki i wiele innych przysmaków.

Podczas spotkania minimum 100 uczestników usłyszało o ideach przyświecających Stowarzyszeniu NASZA KRAJNA.
Zdjęcia dostępne w
galerii.

30.03.2023 r.

POWIATOWA WYSTAWA KRAJEŃSKICH STOŁÓW WIELKANOCNYCH


Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza na Powiatową Wystawę Krajeńskich Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się w w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku w najbliższą sobotę (01.04.2023 r.). Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Tradycyjnie skosztować można będzie potraw związanych obchodami świąt Wielkanocnych. Żurki, pasztety, mazurki, babki, faszerowane jajka, biała kiełbasa, wędliny i inne potrawy przygotują Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu oraz szkoły ponadpodstawowe ZSCKR z Sypniewa i CKZiU z Więcborka.
Serdecznie zapraszamy.

14.03.2023 r.


Walne Zebranie Członków


Na podstawie § 21, ust. 4, zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zaprasza członków stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się
29 marca 2023 roku (środa) o godz. 16 00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro.22.02.2023 r.

RAJD ROWEROWY BIKE KRAJNA

Uwaga wszyscy miłośnicy rowerowych przygód!

27 maja wyruszy kolejna edycja Bike Krajna, a już teraz trwają zapisy na wydarzenie.
Startując z Sępólna Krajeńskiego do wyboru macie Państwo dwie długości tras - każda z gwarancją doskonale spędzonego czasu.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez platformę:


https://elektronicznezapisy.pl/event/7960.html

Świetna atmosfera, regionalne piękno i wspólna aktywność - brzmi zachęcająco? Czekamy na Państwa zgłoszenie!

Szczegóły wydarzenia dostępne na platformie zapisowej.

Rajd realizowany jest w partnerstwie przez trzy lokalne grupy działania - Krajnę Złotowską, Naszą Krajnę i Krajnę Nad Notecią.

Zapraszamy!13.12.2022 r.

POWIATOWA WYSTAWA KRAJEŃSKICH STOŁÓW WIGILIJNYCH SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE 10.12.2022 R.


W sobotę 10 grudnia 2022 roku w Hali KRAJNA ARENA w Sępólnie Krajeńskim, po dwuletniej przerwie odbyła się Powiatowa Wystawa Krajeńskich Stołów Wigilijnych. Gospodarzem tegorocznej wystawy była Gmina Sępólno Krajeńskie.
Celem uroczystości była promocja kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie miało charakter wystawy tradycyjnych Krajeńskich Stołów Wigilijnych połączonej z degustacją lokalnych produktów charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia. Wystawie stołów towarzyszyła prezentacja ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez lokalnych twórców oraz występy artystyczne. Wydarzenie miało charakter ogólnodostępny i nieodpłatny. Tradycyjnie już Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły z terenu powiatu przygotowały mnóstwo przepysznych, tradycyjnych dań i potraw związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Tym razem gminę Kamień Krajeński reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Zamarte, gminę Sępólno Krajeńskie
Koło Gospodyń Wiejskich Dziechowo, gminę Więcbork Koło Gospodyń Wiejskich Zakrzewska Osada oraz Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku, a gminę Sośno Koło Gospodyń Wiejskich Wielowicz. Na stołach nie brakowało smacznie przyrządzonych i pięknie przystrojonych potraw świątecznych. Między innymi królował tradycyjny barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, paszteciki oraz krokiety. Na Powiatowej Wystawie Krajeńskich Stołów Wigilijnych gościła Pani dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów
Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Elżbieta Siemiątkowska. Nasze Stowarzyszenie oraz samorządy z terenu powiatu sępoleńskiego za pośrednictwem tego departamentu, wdraża wiele projektów wpływających na atrakcyjność i jakość życia mieszkańców naszej Krajny.

Zdjęcia dostępne w galerii.

08.12.2022 r.

SPOTAKNIE INFORMACYJNO - SZKOLENIOWE

6 grudnia 2022 r. w Więcborku odbyło się, z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące funduszy europejskich dla województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2021-2027 w zakresie rozwoju lokalnego. Mieszkańcy, liderzy, członkowie stowarzyszeń, organizacji i grup nieformalnych z obszaru LGD Nasza Krajna i LGD Bory Tucholskie mieli okazję na zapoznanie sie z założeniami dotyczącymi realizacji programu regionalnego w nowej perspektywie finansowej na lata 2021 - 2027. Założenia nowej perspektywy Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (RLKS) w programie regionalnym przedstawił Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich p. Rafał Pietrucień i Dyrektor Wydziału Koordynacji RLKS p. Bartosz Szymański. Marszałek województwa Piotr Całbecki zachęcał do włączenia się w tworzenie nowej strategii, która jest właśnie tworzona. Działania przygotowawcze do zadań związanych z nową perspektywą na terenach lokalnych grup działania przedstawiły Prezes Partnerstwa "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" Magdalena Kurpinowicz oraz Wiceprezes LGD Stowarzyszenie NASZA KRAJNA Ewa Czapiewska - Siekierka.
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

17.11.2022 r.

ANKIETA

W związku z prowadzonym zewnętrznym badaniem ewaluacyjnym realizacji naszej Lokalnej Strategii Rozwoju poniżej zamieszczamy link do ankiety badającej poziom satysfakcji mieszkańców obszaru LSR.

https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=98558884&&b=f4d517b20&&c=900be027

Informacje zebrane dzięki badaniu ankietowemu pozwolą na ocenę dotychczasowych działań Stowarzyszenia NASZA KRAJNA oraz będą miały kluczowe znaczenie w budowaniu nowej strategii, która realizowana będzie w kolejnych latach.

08.11.2022r.

WŁĄCZENIE SPOŁECZNOŚCI  W TWORZENIE NOWEJ STRATEGII ROZWOJU


Stowarzyszenie NASZA KRAJNA w związku z trwającymi pracami nad tworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla perspektywy finansowej UE 2021-2027, serdecznie zaprasza na spotkania konsultacyjne dotyczące analizy potrzeb rozwojowych, potencjału obszaru i wyznaczenia celów strategii oraz planowanych działań w nowo opracowywanej strategii rozwoju.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
Spotkanie
z przedsiębiorcami odbędzie się  dnia 22.11.2022 roku o godzinie 17:00 w Centrum Aktywności Społecznej, przy ulicy Jeziornej 6, Sala Konferencyjna II piętro.

Spotkanie
z mieszkańcami, instytucjami, przedstawicielami organizacji pozarządowych  (formalnych i nieformalnych) odbędzie się dnia 23.11.2022 roku o godzinie 17:00 w Centrum Aktywności Społecznej, przy ulicy Jeziornej 6, Sala Konferencyjna II piętro.

Podczas spotkań będzie można wskazać przedsięwzięcia inwestycyjne, działania społeczne, które powinny być wspierane przez LGD w kolejnej perspektywie finansowej.

Lokalna Strategia Rozwoju powstanie przy wykorzystaniu metod umożliwiających liczny udział mieszkańców obszaru działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA. Włączenie się mieszkańców w pracę nad LSR jest niezbędne do określenia zakresu podejmowanych działań, wyłaniających wspólne wartości, problemy, potrzeby i aspiracje. Angażowanie społeczności lokalnej w przygotowanie LSR na etapie definiowania potrzeb i problemów będzie uwzględniało przedstawicielstwo szerokiego grona mieszkańców obszaru objętego LSR, tak aby każda z "grup interesu" miała wpływ na ostateczny kształt strategii.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniach
telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

14.10.2022 r.

KONSULTACJE LSR


Potrzeba wprowadzenia zmian w „Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA (LSR)” podyktowana jest dbałością o wykonanie budżetu i wykorzystanie zakontraktowanych w umowach środków. W wyniku oszczędności po przetargowych w projektach rewitalizacyjnych realizowanych przez gminy na obszarach wiejskich ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach osi 7. Kwotę oszczędności 343.314 zł postanowiono przesunąć z Celu II „Rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz budowania kapitału społecznego” przedsięwzięcia „Rozwój lokalnej infrastruktury” do celu I „Zwiększenie atrakcyjności lokalnego rynku pracy” przedsięwzięcia „Przedsiębiorcza NASZA KRAJNA”. Załączone dokumenty przygotowane zostały w trybie śledzenia zmian (widoczne są proponowane zmiany naniesione na wcześniejszą wersję dokumentu). Uwagi prosimy zgłaszać na załączonym formularzu „karta uwag”. Zapraszamy do konsultowania strategii. Na Państwa uwagi i sugestie zgłoszone na załączonym formularzu czekamy do 21 października 2022 r. do godziny 11.00.


Do pobrania:
LSR:

Karta uwag:


05.10.2022 r.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY


Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna w partnerstwie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Dolnośląską Organizacją Turystyczną i Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty pn. "Profesjonalizacja usług turystycznych na obszarach wiejskich”
w dniu 10.10.2022 r. w Solcu Kujawskim (Hotel Dobre z Lasu).

Szkolenie skierowane jest do osób z województwa kujawsko-pomorskiego:
- pracujących w sektorze agroturystyki/turystyki wiejskiej
- prowadzących działalność w sektorze agroturystyki/turystyki wiejskiej
- zamierzających rozpocząć pracę w sektorze agroturystyki/turystyki wiejskiej
.
Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

23.09.2022 r.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza do zgłaszania się na warsztaty rękodzielnicze, które odbędą w miesiącach październik - grudzień 2022 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Krajeńskim. Łącznie zaplanowano 5 dwugodzinnych spotkań. W programie tworzenie obrazów z szyszek, skrzatów, breloków, lampionów, smyczy do kluczy, linorytów, makram. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Krajeńskim do 29 września.
Formularz zgłoszeniowy:


20.09.2022 r.

KONSULTACJE


W związku z koniecznością zaktualizowania i doprecyzowania zapisów w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zapraszamy
na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 29 września 2022 r. (czwartek) w siedzibie stowarzyszenia o godzinie 16.30.  

19.09.2022 r.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA BUDOWY NOWEJ STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO


Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza mieszkańców powiatu sępoleńskiego, przedstawicieli lokalnych instytucji publicznych, przedsiębiorców i organizacji społecznych na spotkania informacyjno – warsztatowe dotyczące nowej wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) opracowywanej dla okresu programowania Unii Europejskiej 20
21 - 2027.
Spotkania w poszczególnych gminach powiatu sępoleńskiego odbywać się będą według harmonogramu przedstawionego poniżej:
miejsce spotkania (adres), termin spotkania wraz z godzinami spotkania
1. Więcbork
, Centrum Aktywności Seniora ul. A. Mickiewicza 22A, 89-410 Więcbork, 27 wrzesień 2022 r. (wtorek), godzina 17.00
2. Sośno, Al. Jana Pawła II 1, 89-412 Sośno
, Gminny Dom Kultury, 28 wrzesień 2022 r. (środa), godzina 17.00
3. Sępólno Krajeńskie, ul. Jeziorna 6, 89-400 Sępólno Krajeńskie
, Centrum Aktywności Społecznej, 29 wrzesień 2022 r. (czwartek), godzina 17.00
4. Kamień Krajeński, ul. Sępoleńska 4; 89-430 Kamień Krajeński
Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, 30 wrzesień 2022 r. (piątek), godzina 17.00

P
odczas spotkań dokonana zostanie analiza potrzeb rozwojowych, potencjału obszaru, analiza SWOT z wyznaczenia celów strategii, w tym wymiernych celów końcowych dotyczących rezultatów oraz planowanych działań w nowo opracowywanej strategii rozwoju. Cały proces przygotowania strategii ukierunkowany będzie w szczególności na zagadnienia takie jak:
- innowacyjność na obszarze LSR;
- cyfryzacja na terenie LSR;
- środowisko i klimat oraz jego zmiany na obszarze LSR;
- zmiany demograficzne, zwłaszcza starzenie się społeczeństwa i wyludnianie obszaru objętego strategią;
- wypracowanie partnerstwa ww wdrażaniu LSR polegającego na wspólnej realizacji przedsięwzięć i projektów.
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA planuje powołanie Zespołu Partycypacyjnego ds. Lokalnej Strategii Rozwoju. Zakres prac Zespołu Partycypacyjnego obejmował będzie m.in.: ‒ poszukiwanie rozwiązań stanowiących sposoby realizacji strategii (przedsięwzięcia realizujące LSR, zdefiniowanie propozycji zakresów operacji możliwych do realizacji LSR a także harmonogramu i budżetu), wypracowanie procedur naboru wniosków o przyznanie pomocy i odwołań od decyzji Rady Decyzyjnej LGD, wypracowanie lokalnych kryteriów wyboru i procedury ich zmiany, itp.


21.09.2022 r.

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA FISZEK PROJEKTOWYCH !!!


W związku z przystąpieniem do opracowywania Lokalnej Strategii Rozwoju, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA zaprasza do składania fiszek projektowych. Poniżej zamieszczamy wzór fiszki projektowej oraz wykaz typów działań, na jakie będzie można pozyskać pomoc w ramach nowej wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Zapraszamy do składania fiszek w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA , od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -  15:30 oraz drogą mailową:  biuro@naszakrajna.org.
Informacji udzielamy w biurze Lokalnej Grupy Działania przy ul. Jeziornej 6 w Sępólnie Krajeńskim oraz pod nr tel. 531 089 577.
Załączniki do pobrania
znajdują się w zakładce wsparcie przygotowawcze.


31.08.2022 r.

Kolejne Czerwone serca na nakrętki służą społeczności.


Kolejne cztery metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki trafiły do wszystkich gmin powiatu sępoleńskiego. Każda gmina ustawiła je w ogólnodostępnych miejscach, co ma zachęcać wszystkich do zbierania nakrętek, których sprzedaż wesprze cele charytatywne. Na terenie gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania NASZA KRAJNA stoi już 12 czerwonych serc. Pojemniki są duże, stabilne i koloru czerwonego, każdy pomieści aż 160 kg plastikowych nakrętek.
Nowe pojemniki pojawiły się w: Sitnie przy sklepie, w Płociczu naprzeciwko sklepu w Zalesiu przy szkole podstawowej oraz w Zabartowie koło kościoła przy sklepie. Osobami do kontaktu w sprawie zbiórek są sołtysi poszczególnych miejscowości, a w Zalesiu Dyrektor szkoły podstawowej.
Akcje zbierania nakrętek to popularna i efektywna forma niesienia pomocy innym. Zbieranie nakrętek to oprócz niesienia pomocy także nauka segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych.
Jednocześnie bardzo prosimy o zapewnienie estetyki miejsca, gdzie usytuowane są kosze na nakrętki. Nie pozostawiajmy toreb z nakrętkami wokół koszy. Wrzucenie nakrętek do pojemnika zajmuje tylko chwilę. Wspólnie zadbajmy o to, żeby była to wizytówka naszych miejscowości.
Liczymy na to, że wielu z Was przyłączy się do akcji charytatywno-ekologicznej i szybko będzie wypełniać serca dla tych, którzy tego potrzebują.

25.07.2022 r.

UWAGA
SZKOLENIE W RAMACH Konkursów nr
4/2022, 5/2022, 6/2022


Stowarzyszenie NASZA KRAJNA organizuje szkolenie w ramach projektu „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.
Podczas szkolenia będziemy informować o warunkach i zasadach ubiegania się o granty na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Szkolenie odbędzie się dnia
3 sierpnia 2022 r.
w Sępólnie Krajeńskim ul. Jeziorna 6,
II piętro, sala konferencyjna o godzinie
8.00.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu w biurze LGD Stowarzyszenia NASZA KRAJNA. Kontakt telefon nr: 531 089 577 lub 884 001 997 poczta elektroniczna: biuro_naszakrajna.org

25.07.2022 r.

UWAGA!


Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA ogłosiła KONKURSY w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresach tematycznych:

Przedsięwzięcie/typ projektu: Obszar LGD NASZA KRAJNA aktywny kulturalnie i społecznie /
Typ 1. Działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak:
TYP c) kluby młodzieżowe (w tym z programem rówieśniczym obejmujące m.in.: rówieśnicze doradztwo, edukacje, liderowanie, coaching rówieśniczy),
TYP f) i inne z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym
TYP e) aktywizacja społeczno-zawodowa (w tym szkolenia i podnoszące kompetencje i/lub dające nowe umiejętności zawodowe i społeczne..
Typ 2. Działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.:
a) usług wzajemnościowych, samopomocowych,
b) lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej,
c) i inne rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej
Termin, od którego można składać wnioski –
08.08.2022 r.
Termin, do którego można składać wnioski –
22.08.2022 r.

Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa znajduje się w zakładce KONKURSY/KONKURSY 1.

21-06-2022 r.

UMOWA Z KSOW

We wtorek  (14 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umowy  zawartej między Zarządem Województwa a LGD. Zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA podpisał umowę w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 2020 na realizację projektu „Efekty wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 55 tysięcy złotych. Przekazane środki posłużą do przygotowania i przeprowadzenia seminarium oraz wyjazdu studyjnego poświęconych zagadnieniom wdrażania LSR i efektów jakie przynoszą inicjatywy podejmowane przez Lokalne Grupy Działania. Realizacja odbędzie się we wrześniu, a uczestnikami będą przedstawiciele wszystkich Lokalnych Grup Działania z terenu naszego województwa.

2022-06-03

SZKOLENIE DLA PODMIOTÓW ZAINTERESOWANYCH ZŁOŻENIEM WNIOSKU W RAMACH KONKURSU 3/2022.W związku z ogłoszonym konkursem
3/2022, Stowarzyszenie NASZA KRAJNA organizuje szkolenie pt. „Przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w zakresie tworzenia inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020"

Szkolenie odbędzie się
13 CZERWCA 2022 r. o godzinie 8.00  w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, I piętro Centrum Aktywności Społecznej. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu w biurze LGD Stowarzyszenia NASZA KRAJNA, ul. Jeziorna 6, Sępólno Kraj.
Kontakt do nas:
telefony nr: 531 089 577 lub 884 001 997, poczta elektroniczna: biuro^naszakrajna.org  (zamiast ^ użyj @)
Zgodnie z kryteriami oceny wyboru wniosków do dofinansowania, udział w szkoleniu premiowany jest przyznaniem punktów!
Więcej infoemacji o konkursie 2/2022 znajduje się w zakładce KONKURSY 1.

30.05.2022 r.

Warsztaty kulinarne w Więcborku

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA  zorganizowało dwudniowe warsztaty kulinarne w dniach 25-26 maja 2022 roku, w których udział wzięli uczniowie profilu gastronomicznego z CKZiU Więcbork, w tym uczennice z Ukrainy oraz uczniowie z sąsiedzkiego LO w Więcborku. W warsztatach, które odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, wzięło udział 17 osób. Uczestnicy warsztatów przygotowali pod okiem doświadczonego kucharza Pana Piotra dania mięsne takie jak: forszmak myśliwski, pasztety z dziczyzną, zrazy z dziczyzny, karkówkę oraz polędwiczki wieprzowe z sosem chrzanowo-koperkowym. Młodzież pod opieką wychowawców  przyrządziła drożdżówkę z rabarbarem, pieczone pierogi z serem, tartę ze śliwkami, kaszę manną z sosem oraz naleśniki twarogowe z sosem truskawkowym, a także kompot z rabarbaru.
Ponadto uczniowie przygotowali sałatkę z buraków pieczonych, ziemniaki pieczone z kolendrą, tartę ze szparagami, naleśniki ze szpinakiem, placki ziemniaczane z dipami, bułeczki czosnkowe oraz zieloną zupę z młodych liści.
Drugiego dnia młodzież zaprosiła swoich kolegów oraz dyrekcję obu szkół wraz z nauczycielami szkoły na prezentację połączoną z degustacją potraw przygotowanych podczas dwudniowych warsztatów. Było to już kolejne spotkanie młodych kucharzy z dziczyzną w tle, a dla ich kolegów możliwość degustacji przyrządzonych podczas warsztatów dań.
Warsztaty otworzył Prezes Stowarzyszenia NASZA KRAJNA wraz z Dyrektorem CKZiU w Więcborku.
Swoją obecnością zaszczyciły nas również Pani Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego -  Elżbieta Siemiątkowska oraz Pani Aleksandra Szulc
Sekretarz Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy, która przybliżyła uczestnikom warsztatów tradycje oraz zwyczaje łowieckie.


30.05.2022 r.

Warsztaty kulinarne w Sypniewie

W dniach 25-26 maja 2022 roku Stowarzyszenie NASZA KRAJNA wspólnie z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie zorganizowało warsztaty poświęcone domowym metodom wytwarzania konserw i wędlin z dziczyzny. Warsztaty prowadził Krzysztof Leśniewski
Kucharz
pasjonat, juror kulinarny, rekonstruktor potraw historycznych i regionalnych. Wspólnej pracy prowadzącego i uczniów z dziczyzną przyglądały się Elżbieta Siemiątkowska - dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która w krótkim wystąpieniu podkreśliła znaczenie Lokalnych Grup Działania dla realizacji inicjatyw w małych społecznościach oraz  Aleksandra Szulc, przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa z Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy, która wygłosiła pogadankę na temat walorów kulinarnych dziczyzny i roli myśliwych w racjonalnym gospodarowaniu bogactwem lasów, a także przekazała na rzecz pracowni publikacje z zakresu łowiectwa. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem pedagogów Magdaleny Wnuk Lipińskiej i Aliny Osipowicz.
Uczestnicy warsztatów przygotowali na bazie dziczyzny pasztet, mielonkę oraz schab w sosie pomidorowym, które następnie własnoręcznie zapakowali do szczelnie zamkniętych puszek przy użyciu specjalnej maszyny. Ponadto poznali tajniki produkcji wędlin na przykładzie kiełbasy polskiej z dziczyzny. Prowadzący Krzysztof Leśniewski przedstawił również praktyczne aspekty wykorzystania próżni w przygotowaniu dziczyzny do dalszej obróbki. Całość zamknął pokaz osuszania a następnie wędzenia kiełbasy i polędwicy z dzika w wędzarni elektrycznej wykonanej ze stali inox z elektroniczną kontrolą temperatury.
Zdjęcia dostępne w galerii.


23.05.2022 r.

VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.


Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.
W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowa
no eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Etap I –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.
Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.
Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Każda edycja „Bitwy Regionów” skupia setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. W tym roku także liczymy na wysoką frekwencję.
Więcej informacji: https://bitwaregionow.pl/

17.05.2022 r.

XXI Targi Turystyczno-Ogrodnicze w Minikowie „LATO na WSI Święto Smaku i Tradycji”

W dniach 14-15.05.2022 Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował już po raz XXI Targi Turystyczno-Ogrodnicze w Minikowie „LATO na WSI Święto Smaku i Tradycji”.
Nasz region podczas targów promowało Stowarzyszenie NASZA KRAJNA wspólnie z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Sępólnie Krajeńskim reprezentowanym przez p. Agnieszkę Lach, panią Mirosławę Śmierzchalską, Teresą Kuczerepa z koła „Igłą Malowane” z Więcborka.   
Podczas targów informowaliśmy zainteresowanych o realizowanej przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność
udzieliliśmy informacji 200 zainteresowanym osobom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w promocję oraz budowanie pozytywnego wizerunku Krajny.

Zdjęcia z  imprezy  można obejrzeć w dziale Galeria.

17.05.2022 r.

Rajd Rowerowy Bike Krajna

W sobotę 14 maja 2022 r. odbył się Rajd Rowerowy Bike Krajna, który organizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska. W rajdzie udział wzięło 300 uczestników, którzy do wyboru mieli trasy o długości 50 km, 70 km lub 100 km. Uczestnicy startowali ze Złotowa lub Sępólna Krajeńskiego. Poczęstunek na trasie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy w Dąbrowie, a  w Lipce Krajeńskiej Koło Gospodyń Wiejskich „Wisienki” z Wiśniewki.
O bezpieczeństwo cyklistów i innych uczestników ruchu zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamienia Krajeńskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Małej Cerkwicy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.
Zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA  na trasie 100 kilometrowej reprezentowała Wiceprezes Ewa Czapiewska-Siekierka.
Podczas impezy wszyscy uczestnicy zostali poinformowani o realizowanej przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w promocję oraz budowanie pozytywnego wizerunku Krajny.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc.
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w dziale
Galeria.


13.04.2022 r.

Walne Zebranie Członków


Na podstawie § 21, ust. 4, zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zaprasza członków stowarzyszenia na Walne Zebranie, które odbędzie się
28 kwietnia 2022 roku (czwartek) o godz. 15 00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro.

11.04.2022 r.

Warsztaty „POLSKIE I UKRAIŃSKIE WIELKANOCNE TRADYCJE KULINARNE”
 8-9 KWIETNIA 2022 ROKU Więcbork.


W piątek 8 kwietnia 2022 roku Stowarzyszenie NASZA KRAJNA  zorganizowało warsztaty kulinarne poświęcone polskim i ukraińskim tradycjom kulinarnym. W warsztatach wzięły udział 22 osoby – uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Wielowicza oraz obywatelki Ukrainy przebywające obecnie na terenie Więcborka.
Uczestnicy warsztatów w ramach polskich tradycji przygotowali żurek wielkanocny, forszmak myśliwski, bigos, zapiekaną białą kiełbasę, pasztety, jajka faszerowane, pieczeń z jajkami, rybę z warzywami oraz w galarecie. Słodkie dania to między innymi: baby wielkanocne, mazurki oraz sernik.
Panie z Ukrainy przyrządziły barszcz ukraiński, sałatkę śledziową, gołąbki i pampuchy z czosnkiem. Słodkie dania ukraińskie to tort, paschy oraz rurki z wiśniami.
Następnego dnia, w sobotę, 9 kwietnia odbyła się otwarta dla mieszkańców prezentacja połączona z degustacją potraw przygotowanych podczas warsztatów. Była to kulinarna wędrówka po tradycyjnej polskiej i ukraińskiej kuchni
jakiej jeszcze na naszym terenie nie było.
Zarówno warsztaty jak i prezentacja odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku.


07.04.2022 r.

PREZENTACJA I DEGUSTACJA POTRAW

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku serdecznie zaprasza mieszkańców na sobotnią kulinarną wędrówkę po polskiej i ukraińskiej kuchni. Prezentacja i degustacja odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. w Więcborku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Potrawy do degustacji przygotują podczas warsztatów odbywających się dzień wcześniej goście z Ukrainy, mieszkańcy powiatu oraz młodzież kształcąca się w CKZiU.

01.04.2022 r.

SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ZAINTERESOWANYCH ZŁOŻENIEM WNIOSKU W RAMACH KONKURSU 2/2022.


W związku z ogłoszonym konkursem 2/2022, Stowarzyszenie NASZA KRAJNA organizuje szkolenie pt. „Przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w zakresie rozwijania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020"

Szkolenie odbędzie się
13 KWIETNIA 2022 r. o godzinie 10.00  w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, I piętro Centrum Aktywności Społecznej. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu w biurze LGD Stowarzyszenia NASZA KRAJNA, ul. Jeziorna 6, Sępólno Kraj.
Kontakt do nas:
telefony nr: 531 089 577
lub 884 001 997, poczta elektroniczna: biuro^naszakrajna.org  (zamiast ^ użyj @)

Zgodnie z kryteriami oceny wyboru wniosków do dofinansowania, udział w szkoleniu premiowany jest przyznaniem punktów!

Więcej infoemacji o konkursie 2/2022 znajduje się w zakładce KONKURSY 1.

03.02.2022 r.UWAGA!  

SZKOLENIE BDO 27.01.2022 R.


Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby/podmioty na bezpłatne szkolenie
online pn.:

„Baza danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami (BDO)”

Data:  
17-02-2022 r. o godz. 10:00.

Szkolenie poprowadzi
p. Justyna Jachymska Kierownik Biura Baz Danych w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zakres szkolenia:
1. System BDO - wpis do rejestru BDO i Konto użytkownika w systemie BDO.
2. Sprawozdanie o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami w systemie BDO.
3. Elektroniczna ewidencja odpadowa w systemie BDO.


Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu
do dnia 16 lutego 2022 r. Kontakt: telefon nr 531 089 577 lub 884 001 997 poczta elektroniczna: biuro_naszakrajna.org (zamiast _ wstaw @). Konieczne będzie podanie adresu mailowego.

01.02.2022 r.

ANKIETA


Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich Mieszkańców powiatu sepoleńskiego o wypełnienie w terminie do 1
1.02.2022 r. – przygotowanej przez Stowarzyszenie NASZA KRAJNA – ankiety, której celem jest zebranie danych do oceny poziomu życia na terenie LGD NASZA KRAJNA.
Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu.
Wypełnienie Ankiety zajmie Państwu 5 minut, a wypełnić ją można po kliknięciu w link:
https://forms.gle/uLYAKu58BLBZfe7A8

27.01.2022 r.

BIKE KRAJNA
"Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji rajdu rowerowego "Bike Krajna".
Organizatorem rajdu jest:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Nasza Krajna
Patronami imprezy są:
Starosta Sępoleński Jarosław Tadych,
·         Starosta Złotowski Ryszard Goławski,
·         Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski,
·         Burmistrz Złotowa Adam Pulit,
·         Wójt Gminy Lipka Przemysław Kurdzieko.

Przewidziane są dwa miejsca startu:
- Złotów (ul. Partyzantów 8 - Zagroda Krajeńska w Złotowie) i
- Sępólno Krajeńskie (ul. Chojnicka 19 - Centrum Sportu i Rekreacji Krajna Arena),
oraz trzy warianty długości tras: ok. 50 km, 70 km i 100 km.
Na każdej z tras przewidziany jest bufet oraz drobny posiłek we wspólnym dla wszystkich Uczestników miejscu (Lipka Krajeńska).
Zapisy na:
elektronicznezapisy.pl

Regulamin, RODO i OWU do pobrania na stronie:  
http://krajnazlotowska.pl/1,489,bike-krajna-2022.html

18.01.2022 r.

Walne Zebranie CzłonkówNa podstawie § 21, ust. 4, zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zaprasza członków stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 1
5 lutego 2022 roku (wtorek) o godz. 15 00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro.


03.01.2022 r.

UWAGA!  SZKOLENIE BDO 27.01.2022 R.


Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby/podmioty na bezpłatne szkolenie pn.:

Baza danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami (BDO)

Data i miejsce:  
27-01-2022 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej (II p.) Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6.

Szkolenie poprowadzi przedstawiciel Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zakres szkolenia:
1. System BDO - wpis do rejestru BDO i Konto użytkownika w systemie BDO.
2. Sprawozdanie o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami w systemie BDO.
3. Elektroniczna ewidencja odpadowa w systemie BDO.

Liczba uczestników ograniczona. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu w biurze LGD Stowarzyszenia NASZA KRAJNA. Kontakt: telefon nr 531 089 577 lub 884 001 997 poczta elektroniczna: biuro_naszakrajna.org (zamiast _ wstaw @).

UWAGA:


Z uwagi na kwarantannę prelegenta, szkolenie nie odbędzie się w planowanym terminie. Odwołane szkolenie zorganizujemy w najbliższym możliwym terminie.

Pracownicy Stowarzyszenia pozostają do Państwa dyspozycji pod nr telefonów adresem e-mail podanych w zakładce kontakt
.

Za utrudnienia przepraszamy.


03.01.2022r.

POLSKI ŁAD I ZMIANY W PODATKACH - BEZPŁATNE SZKOLENIE


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców Stowarzyszenie NASZA KRAJNA organizuje szkolenie pn. „POLSKI ŁAD I ZMIANY W PODATKACH”

Termin: 14.01.2022 r. godz. 09:00 – 12:00
Miejsce: Sala Konferencyjna Centrum Aktywności Społecznej (II p.), ul. Jeziorna 6, Sępólno Kraj.

Tematyka szkolenia:
1. Składka zdrowotna jako nowy typ obciążenia- zasady naliczania, dla kogo korzystnie a dla kogo dodatkowo ciężar?  
2. Polski Ład w wynagrodzeniach - zatrudnienie pracownika, zasady obliczania podatku dla pracowników od 1 stycznia 2022 roku.
3. Nowe rozwiązania „Polskiego Ładu”.
4. Zmiany w podatku PIT.
5. Zmiany w podatku VAT.
6. Zmiany w podatku CIT.
7. Pytania do prowadzącego.

Prosimy o zgłoszenie udziału w szkoleniu do dnia 13.01.2022 r.

 
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie nr tel. 531 089 577 lub 884 001 997 mailowo: biuro
^naszakrajna.org (zamiast "^" wstaw "@") lub osobiście w biurze Stowarzyszenia NASZA KRAJNA.

30.12.2021 r.

UWAGA!


W zakładce konkursy znajdą Państwo ogłoszenie o naborze wniosków.
Konkurs nr 1/202
2 w zakresie tematycznym operacji: rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność przez podejmowanie działalności gospodarczej – w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie.
Termin składania wniosków:
14/01/2022 – 28/01/2022 r
W związku z tym informujemy, że mogą Państwo skorzystać z bezpłatnego doradztwa na zasadach opisanych w regulaminie doradztwa. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze umówienie się na konsultacje – osoby, które będą umówione mają pierwszeństwo w skorzystaniu z doradztwa przed osobami nieumówionymi. W ostatnim i przedostatnim dniu naboru tj. 2
7 i 28 stycznia 2022 r. konsultowanie wniosków może być niedostępne.

SZKOLENIE

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem wsparcia w ramach konkursu 1/2022 zapraszamy na szkolenie pt. Przygotowanie wniosku o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 20142020”.
Termin szkolenia:
10.01.2022 r., godz. 10:00 – 14:00
Miejsce: Sala Konferencyjna Centrum Aktywności Społecznej (II p.), ul. Jeziorna 6, Sępólno Krajeńskie.
Prosimy o zgłoszenie udziału w szkoleniu do dnia
07.01.2022 r.


22.12.2021 r.

Walne Zebranie Członków


Na podstawie § 21, ust. 4, zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA zaprasza członków stowarzyszenia na
Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 12 stycznia 2022 roku (środa) o godz. 15 00 w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6, II piętro.

17.11.2021 r.

ANEKS PODPISANY

W środę (10 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie aneksów do ,,umów ramowych” zawartych między Zarządem Województwa a LGD. Przedstawicieli grup przywitał marszałek Piotr Całbecki, umowy wręczyła członkini zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Zarząd Stowarzyszenia NASZA KRAJNA podpisał aneks do umowy na realizację naszej Lokalnej Strategii Rozwoju zwiększający budżet w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 o 417.760 euro (około 1.865.000 mln. zł).  Przekazane środki posłużą wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz wsparciu na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Mogą być one wykorzystane do 2024 roku. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych firm, rozwój firm istniejących, rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz aktywizację mieszkańców terenów wiejskich.04.10.2021 r.

UWAGA
SZKOLENIE W RAMACH Konkursów nr 3/2021, 4/2021, 5/2021

Stowarzyszenie NASZA KRAJNA organizuje szkolenie w ramach projektu „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie NASZA KRAJNA” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014
2020.
Podczas szkolenia będziemy informować o warunkach i zasadach ubiegania się o granty na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.


Szkolenie odbędzie się dnia 12 października 2021 r.
w Sępólnie Krajeńskim ul. Jeziorna 6,
II piętro, sala konferencyjna o godzinie 10.00.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu w biurze LGD Stowarzyszenia NASZA KRAJNA. Kontakt telefon nr: 531 089 577 lub 884 001 997 poczta elektroniczna: biuro_naszakrajna.org


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego